Deprecated: Function create_function() is deprecated in /usr/home/makyox/domains/przedszkole-kilinskiego.pl/public_html/wp-content/plugins/timetable/widget-upcoming-events.php on line 487 Terapia integracji sensorycznej: Terapeutyczny Punkt Przedszkolny

Terapia Integracji Sensorycznej

Zadaniem terapii integracji sensorycznej jest pobudzenie połączeń synaptycznych będących częścią układu nerwowego. Odbywa się ono poprzez stymulację wszystkich zmysłów dziecka, dzięki czemu następuje poprawa jakości i kategoryzacja sygnałów wytwarzanych podczas poszczególnych interakcji. Podczas terapii korzysta się ze specjalistycznego sprzętu, w tym zabawek, które wykonane są w taki sposób, by jak najefektywniej aktywizować połączenia w mózgu dziecka.

Terapia integracji sensorycznej prowadzona jest w formie zabawy. Wśród jej pozytywnych efektów wymienić można: poprawę motoryki dziecka (kształtowanie prawidłowego napięcia mięśniowego i koordynacji ruchowej), wspomaganie procesu uczenia się oraz rozwój umiejętności językowych i poznawczych (w tym pomoc w leczeniu zaburzeń mowy). Każde dziecko traktowane jest indywidualnie – zakres potrzebnych ćwiczeń określany jest przez specjalistę na podstawie obserwacji dziecka i wywiadu z rodzicami.

Zobacz jeszcze:

Terapia psychologiczna